El cost de produir un quilo de fruita de pinyol és de 44 cèntims
Al pagès li costa una mitjana de 0,44 euros produir un quilo de préssec o nectarina, una xifra que puja fins als 0,52 euros si es té en compte la mà d’obra. I perquè el pagès pugui cobrar aquests 0,52 euros per quilo, cal que la fruita tingui un cost de 1,08 a la seva […]